پرش به محتوا

درباره ما

 

 

نرخ بسیار سریع وقوع تغییرات در دهه های اخیر امری بدیهی شده است. این تغییرات در کنار تغییرات سریع در سبک زندگی و اجتماعی مردم که به دلیل گسترش رسانه های جمعی تعاملی شکل گرفته است، مدل های سیاسی و اجتماعی توسعه و حکمرانی را نیز به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

سطح تعاملات دولت، سازمان‌ها و مردم به‌نحوی است که دیگر روابط خطی مرسوم پاسخگو نیست. در رویکرد نوین، تصمیم‌گیران با شبکه‌ای از سازمان‌ها، سرمایه‌گذاران، تامین‌کنندگان، ارائه‌کنندگان و بطور کلی نقش آفرینان روبرو هستند. تولید و مصرف مداوم داده یکی از ویژگی های مهم شبکه های جدید حکمرانی است.

داده‌ها به‌طور چشمگیری در حال افزایش هستند، به‌طوری‌که هر سال میزان آنها دو برابر می‌شود و شاید به‌همین میزان بر عدم قطعیت آنها افزوده می‌شود.

زیرساخت داده مکانی از ابزارهای نو فناوری اطلاعات برای به اشتراک گذاری داده ها اعم از مکانی و غیر مکانی است. این نوع زیر ساخت کمک می کند که:

  1. داده ها براساس جغرافیا، سرفصل، رده، نوع مجموعه داده، فرمت نگهداری و غیره، قابل نگهداری و جستجو باشد.
  2. بستری برخط بین ذی نفعان برای تبادل داده شکل بگیرد.

در نتیجه هم سرعت دسترسی و هم جامعیت داده برحسب مکان بطور همزمان و بدور از نگرانی ناشی از هجوم انبوه داده، می توان تصمیم به موقع و صحیح را برای اقدام اتجاذ نمود.

ایجاد سامانه زیرساخت داده مکانی بمنظور پشتيباني از تصميم گيري ها، اطلاعات و خدمات مكان مرجع مورد نياز استان و در چارچوب تحقق دولت الكترونيك مي باشد. تا به عنوان یك ابزار هدفمند جهت كمك به هدايت هوشمند استان بر مبناي اطلاعات و خدمات دقيق، صحيح، بهنگام، مكان مرجع، قابل به اشتراك گذاري و در دسترس ذی نفعان در سطوح تعريف شده در هر زمان و مكان باشد.

 

  1.   امكان دسترسي سريع و آسان به اطلاعات توصيفي و مکانی،

  2. ارائه اطلاعات صحيح و به روز از تاسیسات، قابلیت ها، و امکانات استان،

  3. قابلیت اتصال به انواع نرم افزارها به صورت های مختلف برای خواندن و یا ارائه اطلاعات برای پردازش های تخصصی به نحوی که مدیریت داده بتواند به صورت متمرکز انجام شود.

  4. قابلیت ارائه سریع نقشه ها و داده های حساس و حیاتی برای تیم مدیریت بحران به منظور تصمیم گیری سریع و آنی